19 HALCAMP - RALLY
Bolesławiec 16 - 22.08.2016


RELACJA Z 18. – 21. HALCAMP RALLY 12 – 31.08.2016


    Zaproponowaliśmy wakacje w Polsce w sierpniu 2016 roku z interesującym programem w czterech miastach Dolnego Śląska.
Z oferty tej skorzystali tradycyjnie nasi goście z Norwegii i z Walii ale również po raz pierwszy kilka załóg z Niemiec, jedna z Finlandii oraz po kilka z Czech i Polski.
Niestety opinia o Polsce i Polakach u zachodnich sąsiadów nie zawsze jest naszemu krajowi przychylna.
Jednak nasz udział w 2015 roku w 56-tym „Helmstedter Grenzlandtreffen” Camping Clubu Elm – Lappwald działającego na dawnym pograniczu RFN / NRD w Marienthal pozwolił przełamać bariery mentalno – historyczne i przekonać członków klubu i gości w liczbie ponad 80-ciu załóg do możliwości pierwszego wyjazdu do Polski.
Oczywiście w zlocie uczestniczyły pojedyncze załogi niemieckie, którym Polska gościnność już przypadła do gustu, ale na tak dużą ilość zlotowiczów była to zaledwie garstka.
Ponieważ caravaningowy mają swoje priorytety i potrzeby dlatego poza organizatorami żadna załoga nie wzięła udziału we wszystkich w/w zlotach traktując wybiórczo nasze propozycje.
W dwóch pierwszych imprezach w Świdnicy i Bolesławcu były to załogi norweskie, walijska, fińska, czeskie i polskie, a w końcowych we Wrocławiu i Radkowie dla odmiany uczestniczyły załogi niemieckie oraz nowoprzybyłe inne załogi czeskie i polskie, które jeszcze nie znały tych miast i okolic.

    Sztandarowym zlotem był 19. Halcamp Rally ze względu na kolejne 22. Święto Ceramiki Bolesławieckiej. Piękna, kolorowa ceramika znalazła się w zlotowych materiałach, znaczkach pamiątkowych, a przede wszystkim - uczestnicy mogli bezpośrednio oglądać na żywo proces produkcji, podziwiać barwy i kształty wyrobów ceramicznych w sklepach firmowych i na kiermaszu ulicznym, zakupić wybrane produkty, a także otrzymali zlotowy upominek w postaci pamiątkowego półmiska (zdjęcie nr 7 wśród innych z 19. Halcamp Rally).
Od kilku już lat organizujemy nasze zloty tradycyjnie w sierpniu – ponieważ pogoda nigdy nie spłatała nam figla i zawsze interesującemu programowi towarzyszył czas bez opadów.
Tak było i tym razem co przyczyniło się do bardzo pozytywnych opinii pod adresem organizatorów, że również to potrafili „przygotować” (!!!).
Uzupełnieniem powyższych uwag są zdjęcia stanowiące przegląd odwiedzanych miejsc. Szkoda, że nie oddają one sympatycznej atmosfery, wszystkich „dodatkowych spotkań integracyjnych”, smaków produktów regionalnych i wrażeń estetyczno – gastronomicznych interesujących restauracji i lokali na Dolnym Śląsku słynnym z dobrej kuchni.
Wyjeżdżający zlotowicze z Niemiec i Norwegii wyrażali chęć udziału w kolejnych zlotach pod nazwą Halcamp Rally już w roku 2017 zwłaszcza w Piszu na Mazurach.

Copyright © halcamp-rally