6 HALCAMP RALLY - BOLESŁAWIEC 2011
12 - 21.08INFORMACJA O 6 HALCAMP – RALLY

     Zlot przygotowany przez miłośników caravaningu z firmy Halcamp i przy współpracy Caravan Clubu Pardubice odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.

     W zlocie wzięło udział 80 załóg w tym : 30 norweskich, 44 czeskie, po jednej z Holandii i Słowacji oraz cztery polskie, a w sumie uczestniczyło 170 osób. Wybrany teren na zlot został dobrze przygotowany przez gospodarzy udostępniając gościom równy, zelektryfikowany doraźnie plac, niezłe sanitariaty, baseny ( gratisowo dla uczestników), boiska sportowe, a także wiatę wykorzystywaną zarówno podczas oficjalnych uroczystości otwarcia i zakończenia zlotu, jak również posiłków i spotkań towarzyskich oraz zabaw.

     Termin zlotu 12 – 21.08.2011 wybrano nieprzypadkowo, bowiem końcowe dni przypadały akurat na czas 17-tego Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału zarówno w wycieczkach po mieście zwiedzając między innymi Zakłady Ceramiczne, Muzeum Ceramiki, Międzynarodowe Centrum Ceramiki ale również Ratusz i Muzeum Miejskie. Uczestniczyli także w Ceramicznej Paradzie tym razem w godzinach wieczornych oraz kolejnego dnia przyglądając się Paradzie Glinoludów.

     Początek zlotu zazębiał się z kolei z imprezą Blues nad Bobrem( Zamek Kliczków) zatem organizatorzy umożliwili wzięcie udziału w mszy bluesowej i koncercie bluesowym zorganizowanych w jednym z bolesławieckich kościołów m. in. z udziałem Krystyny Prońko.
Organizatorzy zapewnili też możliwość zwiedzenia okolicznych atrakcji krajoznawczych poprzez organizację wycieczek autobusowych do Zamków Kliczków i Grodziec, miasta Lwówek Śląski wraz z browarem, gdzie dorośli uczestnicy wycieczek mogli degustować dobre lokalne piwo, a w drodze powrotnej zwiedzić Pałac Brunów.

     Ponieważ pogoda dopisała (wymodlił ją rzekomo Prezydent Miasta Piotr Roman informując o tym podczas uroczystego otwarcia zlotu), program był bardzo interesujący skoordynowany z imprezami lokalnymi toteż wyjeżdżający uczestnicy zapowiedzieli przyjazd na kolejne zloty organizowane przez Firmę Halcamp.

Halina i Jerzy Głowińscy


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o naszym zlocie

                   

Copyright © halcamp-rally, Designed by Maciej Głowiński