11 HALCAMP RALLY 05.05 - 26.05.2014
Szczecin - Ciechocinek


RELACJA Z 11 HALCAMP – RALLY

     Sezon rozpoczęliśmy w Szczecinie organizując dla grup norweskiej i czeskiej kolejny11-ty Halcamp Rally w dniach 5 – 13.05.2014.
Camping „Marina” pięknie położony nad Jeziorem Dąbie spełnił nasze oczekiwania pod każdym względem; estetycznie urządzony cały teren z zadbaną małą architekturą, wygodne place pod stacjonowanie kamperów i przyczep, czysty i funkcjonalnie wyposażony budynek sanitarny, dobrze zaprojektowany punkt do serwisu pojazdów, plac zabaw dla dzieci, namiot,pod którym w razie złych warunków atmosferycznych można realizować program integracyjny i rekreacyjny. Widać, że gospodarze Campingu „Marina” Aleksandra Jaklewicz – Kocewicz i Łukasz Oćwieja wkładają wiele serca w utrzymanie na wysokim poziomie kompleksu, dzięki czemu miło spędza się tam czas.
Do tego serwowane w stylowej tawernie i w namiocie w razie potrzeb posiłki są zarówno smaczne jak i sprawnie wydawane.
     Program zlotu obejmował zwiedzanie autokarem i pieszo Szczecina z Zamkiem Książąt Pomorskich, gdzie strudzeni uczestnicy spożywali obiad. Podczas kolejnej wycieczki autokarowej zwiedzano północne rejony Pomorza Zachodniego. W Międzyzdrojach spacer po deptaku i Alei Gwiazd zakończyło zwiedzanie z kawą i ciastkiem  „Amber Baltic” Hotel. Potem jeszcze przejazd autokarem i promem do Świnoujścia, zwiedzanie fortów z Muzeum Militariów, obiad w Hotelu „Rezydent”, spacery po deptaku i powrót na camping. Aura była dla nas tego dnia wyjątkowo przyjazna, bowiem podczas przejazdów autokarowych padał kilkakrotnie deszcz, lecz zwiedzanie odbywało się już przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Prócz wycieczek zaplanowaliśmy dla uczestników bogaty program pobytu na campingu. Było więc powitanie aperitifem i ciastem, degustacja potraw regionalnych włącznie z rybami, pokazy Tai Chi i takielunku (wykonywanie ze sznura węzłów i artykułów przydatnych żeglarzom), zabawy rekreacyjne w plenerze i pod namiotem rozbawiające towarzystwo, spotkania integracyjne międzynarodowego grona i w mniejszych grupach, popisy muzyków na gitarze klasycznej, młodego i rozpoznawalnego już trębacza Kacpra, norweskiego tria uczestników - akordeonistów i świetnie bawiącego gości śpiewającego   wodzireja – akordeonisty podczas kończącej zlot uroczystej kolacji z pożegnalnym tortem, który staje się tradycją zlotów pod szyldem Halcamp Rally podobnie jak rozdawane codziennie rano świeże pieczywo.
     
Wyjeżdżający zadowoleni uczestnicy z około czterdziestu załóg wyrażali chęć powrotu już w  roku bieżącym na następne zloty organizowane przez niżej podpisanych wspomaganych  przez zaprzyjaźnione załogi Państwa Ognistych i Siemieniuków.

Organizatorzy Halina i Jerzy Głowińscy

 
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Copyright © halcamp-rally, Designed by Maciej Głowiński